Muži "A"

V prvním kole po slabém výkonu prohra v Zastávce 2:0. Poté jsme rozstříleli na domácí půdě Vojkovice 6:2 a o týden později, opět na hřišti ve Slatině podlehli Zbraslavi 0:4.

Ve velkém očekávání jsme v neděli vyráželi na horkou půdu do Kunštátu, který padl v předešlém kole 6:2 v Zastávce.

Na domácí se nám dlouhodobě výsledkově nedaří a v paměti je stále domácí debakl v mezi Covidové době, na který se těžko zapomíná.

Ještě před zápasem musel trenér Lukáš Zrzavý řešit post v bráně, protože jednička týmu Dittert od zápasu se Zbraslaví netrénoval a léčí poraněné koleno a tak k zápasu nastoupit nakonec nemohl. Řešení trenér Zrzavý našel, když na tento post nominoval sám sebe, což se ukázalo jako prozíravé řešení, protože po celý zápas byl velkou oporou a hlavně díky jemu vděčíme za čisté konto.

Samotný začátek byl z naší strany více než dobrý a vypadalo, že jsme domácí Kunštát překvapili svým aktivním výkonem. Fungoval nám střed hřiště, kde operovali Procházka s Klimešem a šlo jim to více než dobře a řídili naši hru. Bohužel jsme nebyli schopni dobrého začátku využít ve vstřelení branky. Blížil se závěr prvního poločasu a když jsme nebyli schopni udeřit my, stalo se tak málem domácím, kteří ale Zrzavého v naší svatyni nepřekonali. První poločas končil za stavu 0:0.

Druhý poločas se obraz hry vyměnil a chvílemi jsme nevěděli, kde nám hlava stojí a opět jen zákroky Zrzavého se skóre neměnilo. Když už se zdálo, že se body budou dělit, přišla chvíle Michalce a v 88. minutě nedal Loukotovi šanci a Slatina vedla 0:1. Poté Kunštát logicky vše vsadil na ofenzívu a z brejku skóroval Klimeš do prázdné branky – 0:2.

FK Kunštát – SK Slatina Brno (0:0) 0:2

Branky: 88. Michalec, 90. Klimeš

Sestava SK Slatina Brno: Zrzavý – Nedoma, Vala, Topil, Kosorín – Procházka, Klimeš, Michalec, Leasure, Meitner – Winkler

Střídající: Krčmář, Sedláček, Ždímal, Křesťan, Štencl

Sdílet