Slovan/Slatina 1:1 Veselí nad Moravou

15. 05. 2018 09:19:30 od Jan Dvořák, Petr Čihák

Branky: 4 Krejčí
Sestava: Pěgřím – Žáček(37 Urbánek), Kadlčík, Marek(46 Vilím), Švanda – Hoffmann, Cimbálník – Le Quang(89 Chalupa), Nguyen(46 Winkler), Osolsobě – Krejčí(60 Stěpura)

V neděli nás čekal první souboj s týmem z TOP 4 naší soutěže. Náš kádr byl rozbitý jak vztahy v Ordinaci v růžové zahradě. Místo zápasu bychom tak spíše uvítali týden někde ve wellness centru, protože jedinými stoprocentně nachystanými na zápas byli, včetně lavičky, Hoffmann, Švanda a Chalupa. Zbytek kádru měl buď za sebou zápasy za naše jiné týmy nebo se vraceli po zranění a někteří dokonce nastoupili se sebezapřením i přes zranění. Do poslední chvíle jsme tak hráli ruskou ruletu s tím, abychom do sestavy dostali hráče, kteří vydrží alespoň poločas.

I přes veškeré nepříznivé podmínky jsme do zápasu vstoupili velice dobře. Povedlo se nám Veselí zatlačit a už ve čtvrté minutě přišla akce jak z fotbalové učebnice. Marek ze středu hřiště vybídl pasem do strany Le Quanga, který nabídkou nepohrdl a naservíroval míč na malé vápno na Krejčího, kterému už nedělalo problém vstřelit první branku utkání. Naše aktivní hra pokračovala, kombinovali jsme po stranách a kupodivu jsme dostávali míč do vápna soupeře. Po jednom takovém centru se díky důrazu Krejčího dostal k dorážce do téměř prázdné branky Le Quang, ale svým zakončením si hlasitě řekl o zaměstnání v Brněnském krematoriu. Tato šance nebyla naší jedinou, ae rozhodně byla tou největší a jak už to tak bývá, přišla odpověď ze strany hostů. Ti se zhruba od 20 minuty dostávali do hry a začali nám dělat problémy zvláště pak křižnými balony za obranu. V naší hře nastal útlum, z kterého jsme se nebyli schopni dostat. Navíc jsme zbytečně hledali těžká řešení, díky nimž jsme ztráceli balony a dostávali se pod větší tlak. Logické vyústění naší pasivity přišlo ve 24 minutě, kdy po jednom z přenesení hry na naši pravou stranu jsme nezachytili náběh Brákory a ten naši chybu potrestal. Hra se pak mírně vyrovnala, ale bylo vidět, že se nemůžeme dostat do laufu z prvních minut. Ve 37 minutě musel pro obnovené zranění odstoupit Žáček, jehož místo zaujmul Urbánek. Poločas jsme tak nějak doklepali, ale bylo vidět, že některým hráčům již vinou odehraného utkání nebo zranění docházejí síly.

O poločasu jsme tak museli sáhnout hned ke dvěma střídáním, když hřiště opustil se zraněním hrající Nguyen a se dvěma víkendovými zápasy v nohách hrající Marek. Se sestavou jsme si museli zahrát „škatulata hýbejte se“, protože zásah do ní byl již o poločase poměrně zásadní. Pořád jsme ale v koutku duše doufali, že se nám podaří zápas urvat bojovností a disciplinovaným výkonem. Druhý poločas se ale v podstatě celý odehrával v režii Veselí. Hosté nás nepříjemně zatlačili a my se museli spoléhat na ojedinělé brejkové situace, které až na pár vyjímek nebyly nebezpečné. Veselí si nějaké šance vytvořilo, v brance jsme měli ale jistého Pěgříma, který náš tým podržel a výrazně tak pomohl k zisku bodu. Utkání jsme dobojovali na hranici sil a vyválčili tak alespoň bod.

Po druhé půli musíme s pokorou bod vzít. Škoda, že se nám nepodařilo déle hrát v tempu, v jakém jsme zápas začali, ale to asi s ohledem k stavu našeho kádru nebylo v našich silách. Hráči utkání odbojovali na a možná i lehce za hranicí jejich sil a nám nezbývá doufat, že se do dalšího utkání dáme co nejvíce do pořádku. Čeká nás totiž soupeř s nejlepší jarní formou Břeclav, s níž si musíme připsat alespoň nějaké body, abychom mohli nadále bojovat alespoň o druhé místo v tabulce.

Man of the match: Radim Pěgřím – Radim nás v utkání několikrát podržel a byl tak jedním ze stavebních kamenů v cestě za bodem. Svými zkušenosti a kvalitní rozehrávkou navíc dodal klukům klid a jistotu.

| Napsal: Jan Dvořák, Petr Čihák | Kategorie: Dorost starší | Komentáře nejsou povoleny | Trvalý odkaz |

Ivančice 0:2 Slovan/Slatina

09. 05. 2018 07:14:23 od Jan Dvořák, Petr Čihák

Branky: 75 Winkler, 87 Kloss
Sestava: Zvolský – Stěpura(77 Polák), Kadlčík, Marek, Švanda – Hoffmann, Cimbálník – Le Quang(85 Osolsobě), Kloss, Urbánek(62 Winkler) – Krejčí(72 Vilím)

Sváteční den jsme si zpříjemnili výjezdem do Ivančic. Jednodenní volno mezi zápasy jsme dávali dohromady sestavu, která byla po dvou utkáních značně zdecimovaná. Podobně jako minule museli hasit absence několika mladšími dorostenci. V Ivančicích nás čekalo příjemné překvapení v podobě dokonale připravené hrací plochy, za kterou by se nemuseli stydět ani v lize.
První poločas jsme začali poměrně vlažně a sledovali jsme tak vyrovnané utkání. Dělal nám problém silný vítr, na který jsme si nebyli schopni zvyknout. Snaha o kombinační hru po zemi s využitím křídelních hráčů se nám dařila tak na půl. Do první velké šance se dostal Tomáš Kloss, který konečně mohl nastoupit za dorost a prodat tak své zkušenosti ze zápasů z mužů. Ty ovšem nepředvedl, protože neseřídil mířidla a netrefil naprosto prázdnou zadní stranu branky. Domácí se nám vyrovnali v osobních soubojích a i oni si připsali náznaky šancí, které si ale Zvolský v brance pohlídal. Do další naší šance se dostal po pasu od Hoffmanna aktivní Le Quang, ale po dobrém zpracování ho zradilo zakončení. Do kabin jsme tak po nemastném, neslaném výkonu šli za stavu 0:0.
Jak špatná byla první půle, tak v druhé jsme pomalu začali přidávat pod kotel. Postupně jsme domácí uzamkli na jejich vlastní polovině. Povedli se nám taktická střídání v podobě Winklera s Vilímem, kteří osvěžili lehce mdlou ofenzivu. V první šanci ještě Švanda svou hlavičku nevměstnal mezi tři tyče. Svůj skvělý výkon z pozice střídajícího hráče korunoval v 75 minutě Dominik Winkler, který přetavil v první branku ve starším dorostu centr Cimbálníka. I přes vstřelenou branku jsme se nadále tlačili dopředu a chtěli jsme přidat pojistku. To se nám podařilo zásluhou Klosse, který odražený míč nechytatelně poslal tam, kam patří.
Jsme rádi, že jsme alespoň částečně odčinily ztrátu se Spartou a druhým poločasem jsme navázali na to, co chceme hrát. Tento zápas nám navíc ukázal, že i přes rozsáhlou marodku máme pořád kam sáhnout a kvalitativně si nepohoršíme. Stále ale doufáme, že se alespoň někteří hráči dají zdravotně do pořádku a budou na následující těžké zápasy k dispozici.
Man of the match: Daniel Zvolský – Připsal si první nulu za starší dorost, když si poradil se všemi střelami domácích střelců a byl tak základním kamenem pro naše vítězství.

Sparta Brno „B“ 2:0 Slovan/Slatina

07. 05. 2018 08:30:11 od Jan Dvořák, Petr Čihák

Sestava: Zvolský – Žáček(2 Marek, 59 Slaný), Kadlčík, Polák, Švanda – Hoffmann, Cimbálník(84 Lněnička) – Le Quang(68 Chalupa), Nguyen, Coufal(38 Urbánek) – Krejčí(66 Stěpura)

Další utkání jsme sehráli v neděli proti Spartě „B“. V minulém utkání jsme počítali zranění a tak nebylo jednoduché dát sestavu dohromady. Naštěstí jsme si mohli plnohodnotně vypomoci s mladším dorostem, z kterého nastoupili v základní sestavě hned dva hráči a další 2 byli nachystáni na lavičce. Tímto bychom chtěli poděkovat Lukáši Zrzavému za spolupráci, která doufáme bude jen vzkvétat. Sparta na tom očividně byla o něco lépe, když na nás logicky vytáhla několik hráčů z „A“ týmu.

Svou epizodní roli v tomto utkání odehrál Žáček, který musel již ve 2 minutě odstoupit. Zranění z minulého utkání ho bohužel na více minut nepustilo a jeho místo tak převzal Tomáš Marek. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání plné soubojů, v kterých jsme měli mírně navrch my. Z obou stran jsme byli svědky pouze náznaků šancí, než se před brankářem zjevil Coufal. Zkoušel ho obejít, ale na zakončení neměl místo a balon do branky neprocpal. Dařilo se nám dostávat balon do stran, kde svojí hrou opět dělali problémy Coufal s Le Quangem, které dobře doplňoval Nguyen. Sparta poprvé zahrozila po naší zbytečné ztrátě v útoku, když se z brejku dostala až do vápna a tečovanou střelou z hranice penalty bohužel vstřelila první branku. Vedoucí branka Sparty nás nějak moc nepoznamenala a nadále jsme hráli slušný fotbal, kterému ovšem chyběla třešnička na dortu v podobě šancí a branek. Když už jsme se dostali do zakončení, tak buď bylo nepřesné nebo jsme prováhali šanci na dobrou střelu. Ve 38. minutě byl likvidačním zákrokem faulován Coufal a musel jako náš další hráč odstoupit ze hry a pokračovalo tak naše „štěstí“ na zranění z minulého utkání. Hosté příliš nehrozili, ale když už se dostali na dostřel, tak z toho byl pro nás problém. V poslední minutě jsme se zbytečně hnali do útoku ve velkém počtu, protože po ztrátě míče nás soupeř ještě stihnul ztrestat. Naše obrana se nestihla zformovat a oba stopeři byli od sebe tak daleko, že nabídli jednoduchou průnikovou nahrávku, kterou domácí využili a se štěstím prostřelili vyběhnuvšího Zvolského.
Nezbývalo nám nic jiného, než vlétnout do druhé půle s pokusem o otočení zápasu a snaha se našim hráčům nedala upřít. Vytvořili jsme si nějaké závary před brankou soupeře, ale snad krom hlavičky Švandy a střele Hoffmanna jsme Spartu pořádně neohrozili. Zhruba do 30 minuty jsme domácí do ničeho nepustili a drželi jsme je na vlastní obranné půli. Potom ovšem musela přijít série střídání, když po včerejším utkání za muže došli síly Markovi a postupně jsme vystřídali 6 hráčů. I přes bojovný výkon byla střídání znát a Sparta se dostávala do kombinace. Konec utkání již byl bohužel marný pokus z naší strany ještě vstřelit branku a Sparta si v klidu výhru pohlídala.
Bohužel pro nás v tomto utkání přišla citelná ztráta, která kazí naše smělé plány na první místo v tabulce. Doufejme, že se alespoň dají dohromady naši zranění hráči, kterých už je za poslední zápasy na náš vkus hodně. Klukům za dnešek nejde moc vytknout, protože utkání jsme odbojovali a hold při nás tentokrát nestálo fotbalové štěstíčko.
Man of the match: Tomáš Nguyen – Předvedl naprosto heroický výkon na hranici lidských možností, který snad nikdo ani nemohl očekávat, protože po sobotním utkání za muže musel jít přes noc na brigádu a po pár minutách spánku byl stejně nejlepší na hřišti. Smekáme klobouk.

FC Slovan/Slatina 2:1 Velké Němčice/Hustopeče

01. 05. 2018 21:59:43 od Jan Dvořák, Petr Čihák

Branky: 12 Hoffmann, 46 Krejčí
Sestava: Štencl – Žáček(80 Lněnička), Kadlčík, Švanda, Osolsobě(22 Slaný) – Hoffmann, Cimbálník – Le Quang(77 Chalupa), Nguyen, Coufal – Vilím(42 Krejčí)

Z minulého kola se nám nepodařilo zajistit report a tak se k vašim monitorům dostává až zápas 19. kola. Na domácí půdě jsme přivítali jednoho z našich nejméně oblíbených soupeřů z Velkých Němčic/Hustopečí. Výkop byl naplánován na 12:15 což hráčům připravilo podmínky vhodné spíše pro pořádání soutěže Miss mokré tričko. Před zápasem jsme museli řešit nepříjemnou zprávu z posledního utkání, v kterém se zranil náš nový brankář Tomáš Hanák a tak se strážcem naší svatyně stal talentovaný mladší dorostenec Daniel Štencl.
Samotný zápas jsme sice nezahájili tak smrtonosně jako proti Měnínu, ale od úvodu jsme měli zápas vcelku pod kontrolou. V horkém počasí se nám dařilo držet míč, což bylo důležité pro naše fyzické síly a mohli jsme tak soupeře pomalu uspávat. Postupem času se začala odhalovat okénka v zadních řadách soupeře, která jsme naplno využili ve 12 minutě. Do vápna se vřítil Žáček a hostům nezbývalo než ho faulovat. Pokutový kop bez problémů proměnil Hoffmann. Zápas jsme nadále měli pod kontrolou, ale chyběl nám klid v koncovce a předfinální fázi. Dobře se na stranách uvolňoval hbitý Le Quang a z druhé strany mu zdatně sekundoval Coufal. Ve 22 minutě ovšem přišel pro nás první nešťastný moment zápasu, kdy špatně došlápnul Osolsobě a musel jít ze hřiště. Trenér Čihák vzápětí jakožto expert přes kolena diagnostikoval problém s meniskem, nicméně doufáme, že se jeho diagnóza ukáže jako mylná. Hosté hrozili pouze dlouhými nákopy nebo individuálními průniky jejich středního záložníka, ty jsme ale zdárně pokryli a po většinu času jsme měli míč na svých kopačkách. Přidat další branku se nám ale vinou nedůrazu v zakončení nepodařilo. Ve 42. minutě přišel další smolný moment, když se zranil Tomáš Vilím a i on musel být nahrazen čerstvou silou v podobě Krejčího.

Druhý poločas jsme doufali, že budeme pokračovat v aktivní hře a dotáhneme zápas do vítězného konce bez nervů. Naše představy dostali krásnou podobu, protože hned minutu po vyběhnutí do druhé půle se prosadil po centru ze strany Tomáš Krejčí. Naše tempo hry ovšem po vstřelené brance lehce opadlo a tak mohli vystrkovat růžky i hosté a hra se pomalu vyrovnávala. Že nemůžeme jednou odehrát klidné utkání a i v tomto utkání budeme trápit nervy našich fanoušků. V 69 minutě zničehonic udeřili hosté a byl to kuriózní gól. Dlouhý centr do vápna Štencl vyrazil do strany, tam se ale k míči dostal hostující Ondrůj a o vracejícího se Štencla vstřelil kontaktní gól. Na obranu našeho brankáře, byla to jeho jediná slabší chvilka v zápase a i když neměl moc práce, tak působil jistě a s účinkováním v tomto zápase se popasoval velmi dobře. Jak už to tak u nás bývá, tak jsme nebyli schopni se opět dostat do zápasu a hosté jakoukoli možnost proměňovali v nákop do naší obrany. Aby toho nebylo málo, tak přišlo třetí zranění našeho hráče. S poraněním v oblasti kotníku musel odstoupit i náš druhý krajní obránce Žáček. Hra už do konce utkání postrádala kvalitu a oba týmy volili nejjednodušší možná řešení v podobě nákopů. Z naší strany se tak alespoň rýsovala možnost chodit do brejků a přidat pojistku, což se nepovedlo a zápas tak skončil naší výhrou 2:1

Až na posledních 20-30 minut můžeme být se zápasem vcelku spokojeni, radost z výhry ovšem kalí tři zranění. Doufáme, že se všichni dají co nejdříve do pořádku a budou nám k dispozici v bojích o první místo v tabulce. Další utkání sehrajeme v neděli na půdě rezervy Sparty v 10:00.
Man of the match: Tomáš Nguyen – Branku sice nedal, ale pro svůj tým odvedl neskutečné penzum práce. Byl zkrátka všude a hlavně díky jeho součinnosti na středu hřiště s Cimbálníkem jsme mohli diktovat tempo hry po většinu zápasu.

FC Slovan/Slatina 5:4 Újezd u Brna/Měnín

22. 04. 2018 21:34:17 od Jan Dvořák, Petr Čihák, Igor Barták

Branky: 3 Kloss, 9 Hoffmann, 51 Coufal, 57 Švanda, 77 Cimbálník
Sestava: Hanák – Žáček, Polák(45 Marek), Švanda, Osolsobě – Hoffmann, Kloss(74 Pěgřím) – Cimbálník, Nguyen(89 Krejčí), Vilím(60 Le Quang) – Coufal

V 17. kole jsme na domácí půdě přivítali spojené družstvo Újezdu a Měnína. Z tohoto zápasu jsme po zaváhání a zbytečné ztrátě v Kuřimi bezpodmínečně museli vyhrát, abychom si udrželi přijatelný odstup na Veselí s Boskovicemi. Po herně ne příliš vydařených utkáních jsme se snažili hlavně zaměřit na psychickou část přípravy, aby se neopakovaly podobné herní výpadky.

Hned od úvodu jsme pevně sevřeli otěže zápasu, prvních 20. minut jsme předváděli naprosto bezchybný totální fotbal, a který by byl hrdý i Jindřich Trpišovský. Do stoprocentní šance se postupně dostali snad všichni ofenzivní hráči a nic nenapovídalo tomu, že bychom se tento zápas měli nějak bát o výsledek. První branku v zápasu a zároveň svou premiérovou v našem dresu si připsal David Kloss, který se dostal výš než gólman hostů a hlavou dopravil míč do sítě. Druhá branka pak byla výstavní rána „země vzduch“ od kapitána Filipa Hoffmanna. Jediné, čeho můžeme litovat je, že jsme nebyli efektivnější v zakončení a místo 2:0 to nebylo 6:0. To že nemůžeme na jaře zatím odehrát klidné utkání se potvrdilo ve 24. minutě, kdy se hosté poprvé osmělili k útoku a hned vytěžili první branku. Tím skončila naše dominance v utkání a nadále se hrálo vyrovnaně. Soupeře jsme pustili více do hry a začali jsme kupit zbytečné chyby. Bohužel jsme se dostali do herního útlumu, který nás provází poslední zápasy. O dvě minuty navíc přišla druhá branka hostů, bohužel obě dvě přesně dokumentují naši největší slabinu, kterou je bránění standardních situací. Aby toho nebylo málo, tak náš herní zmar korunoval třetí gól do naší sítě.

Všichni dobře víme, že nám dělá problémy se z podobného herního útlumu dostat, a tak jsme do druhé půle hlavně apelovali na morálku, bojovnost a vůli zápas otočit i když se nedaří. Jsme rádi, že tentokrát padla naše slova na úrodnou půdu, protože i přes nejistotu na balonu na nás byla vidět snaha utkání vyhrát za každou cenu. V 51. minutě dostal balon za obranu Coufal a vyrovnat n 3:3 pro něj nebyl problém. O šest minut později jsme dokonali obrat gólem Švandy, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži ve vápně a dorazil míč do sítě. Ovšem místo toho, abychom využili laufu z otočení zápasu jsme si nechali trestuhodně dát branku, kdy si hostující Sliva vzal míč u rohového praporku, udělal si z našich obránců kužely a dostal se až před Hanáka, kterého prostřelil. Na tabuli svítilo skóre 4:4 a drama tak dostalo novou zápletku. Postupně jsme do hry dostali čerstvou krev a vsadili vše na útočnou kartu. Vlnu euforie a úlevy jsme zažili v 77. minutě, kdy vstřelil vedoucí branku Cimbálník, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Jsme rádi, že jsme konečně dokázali předvést nástup do zápasu, jaký bychom si představovali. Je škoda, že jsme vydrželi pouze 20 minut, ale vidíme to jako pozitivum do dalších zápasů.
Man of the match: FILIP HOFFMANN – Kvalitní rozehrávkou dával klid naší hře, dal krásnou branku a skvěle zahrával standardní situace. Celý tým jako správný kapitán vedl za obratem.

| Napsal: Jan Dvořák, Petr Čihák, Igor Barták | Kategorie: Dorost starší | Komentáře nejsou povoleny | Trvalý odkaz |

První mistrák v Lískovci

08. 08. 2014 21:56:15 od Novotný M.

Sraz na zítřejší zápas: starší dorost v 13:15 ve Starém Lískovci, mladší dorost v 15:30. Odjezd ze Slatiny ve 12:30. Hřiště tam mají zde: http://www.mapy.cz/s/bW6C

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: Dorost starší | Komentářů: 0 | Trvalý odkaz |

Zahájení přípravy

13. 07. 2014 12:17:42 od Novotný M.

Tak kluci a uz je po odpočinku, v pondělí 14.7.2014 v 18.00 hodin je první trénink nové sezóny. Sraz je na hřišti ve Slatině. Sebou věci na trénink (umělku), půjdeme si po důležitých informacích a domluvě co a jak v nové sezóně zahrát fotbálek na umělku.

PÁ - 17 - 18,30

| Napsal: Michal Nos | Kategorie: Dorost starší | Komentáře nejsou povoleny | Trvalý odkaz |

Odjezd na mistrák do Mor.Krumlova

13. 09. 2013 17:22:11 od Burian M.

V neděli 15.9. se hraje další mistrák v Mor.Krumlově.Sraz všech je v 8:15 hod na hřišti ve slatině,odjezd autobusu je v 8:30 hodin.Účast nutná !!!

| Napsal: Burian M. | Kategorie: Dorost starší | Komentářů: 594 | Trvalý odkaz |

Mistrovský zápas Kyjov

15. 08. 2013 16:20:33 od Michal Nos

Další mistrovské utkání se hraje v neděli 18.8. v Kyjově v 10,15 hodin, sraz v 8 hodin na hřišti ve Slatině, odjezd autobusu je v 8,15. Prosím potvrďte účast v komentáři.

| Napsal: Michal Nos | Kategorie: Dorost starší | Komentářů: 0 | Trvalý odkaz |