Články

Korčián halová liga starších žáků 2017

12. 02. 2017 16:51:40 od Chalabala Martin

11.Korčián halová liga starších žáků 2017


V sobotu 7. ledna 2017 byl zahájen již 11. ročník Korčián halové ligy, dřív Bomaso cup, pro starší žáky ročníku 2002 a mladší, který od jeho zrodu pořádá náš sportovní klub SK Slatina.
Do turnaje který byl plně obsazen již v polovině listopadu minulého roku se přihlásilo těchto šestnáct mužstev:FC Kuřim,FC Svratka,FC Ivančice,SK Slatina,
SK Slatina "B",MS Brno,FC Medlánky,FC Medlánky "B",FC Soběšice,Tatran Kohoutovice,SK Řečkovice,TJ Starý Lískovec,FC Nordic,SK Újezd,FC Zbrojovka Brno,Rajhrad.
Těchto 16 mužstev zaručovalo vysokou kvalitu a úroveň turnaje a kolotoč plný fotbalových zážitků , kterého se každý rok zúčastní víc než 250 mladých hráčů mohl začít.
Od prvního hracího dne bylo znát která mužstva budou bojovat o ty nejvyšší příčky .Mezi ně patřili i slatinští borci z "A" týmu, kteří byli zároveň obhájci vítězství minulého ročníku. Naše mužstva na sebe narazila hned v prvním kole turnaje s výsledekem 4:0 ve prospěch našeho áčka. Další výsledky prvního dne našich mužstev byli následující :St.Lískovec - Slatina "B" 1:0, Slatina "A" - Nordic 3:2, Slatina "A" - St.Lískovec 2:0, Slatina "B" - Nordic 0:2.
V tabulce to pro slatiňáky znamenalo 2 a 15 místo po prvním hracím dni.Trenér našich mužstev Lukáš Zrzavý měl skvělý nápad jak své svěřence ještě lépe připravit do dalších bojů v halové lize a zároveň v celkové přípravě do jarních mistrovských utkání a to ten,že po domluvě s vedoucím mužstva si pronajali k tréninkovým jednotkám sportovní halu v které se turnaj koná.
Následující sobotu našim mladším klukům "B" týmu turnajový klíč přisoudil dvě favorizovaná mužstva.Kluci v těchto zápasech předvedli ,že jsou skvělý tým a dokážou potrápit i vyspělejší soupeře.
Výsledky z druhého dne :Medlánky "B" - Slatina "B" 0:6 ,Zbrojovka - Slatina "B" 3:0,Kuřim - Slatina "B" 2:0,Slatina "A" - Řečkovice 1:0, Slatina "A" - Ivančice 0:0,Slatina "A" - Rajhrad 0:0
Halovku si užívalo nejen velké množství hráčů,ale i skvělí a zároveň obětaví trenéři a realizační týmy.
Výsledky třetího a čtvrtého dne ukázali která mužstva jsou připraveni nejlépe na tento turnaj. Slatina "A" - Zbrojovka 2:4, Slatina "A" - Svratka 1:4, Slatina "A" - Soběšice 0:0, Slatina "B" - Medlánky "A" 1:4, Slatina "B" - MS Brno 1:3,
Slatina "B" - Ivančice 0:2, Slatina "A" - Medlánky "B" 4:1, Slatina "A" - Kohoutovice 5:1, Slatina "A" -MS Brno 1:1, Slatina "B" - Újezd 0:3, Slatina "B" - Svratka 1:2, Slatina "B" - Řečkovice 1:4
Pátý hrací den a tím i poslední zápasy základní části KHL 2017, které určily kdo si zahraje o nejvyšší příčky velkého i malého finále.Na tento den se skvěle připravilo naše mladší mužstvo které si připsalo 6 bodů a tím si zaručilo 14 místo v základní části.Naopak kluci z áčka si pohoršili a klesli z třetí na šestou příčku,
nicméně si zajistili postup do play -of Slatina "A" - Medlánky "A" 1:0, Slatina "A" - Újezd 5:0, Slatina "A" - Kuřim 2:2, Slatina "B" - Kohoutovice 1:0, Slatina "B" - Rajhrad 1:0, Slatina "B" - Soběšice 0:3
Vítězem základní části se stal tým FC Svratka.
Finálový den byl opravdu vrcholem celého turnaje.V očích všech zúčastněných hráčů,trenérů,organizátorů a v neposlední řadě fanoušků,kterých se sešlo opravdu hodně, bylo vidět napětí a očekávání.
Dopolední program patří tradičně zápasům o umístění na 9 až 16 místě.Do tohoto programu zasáhlo slatinské mužstvo mladíků týmu "B" v tomto složení:
Gabriel Canales Pineda,Janák Filip,Trčka Michal,Vašák Jan,Valenta Tomáš,Doleček Jakub,Quoc Viet Pham,Knibradl Matyáš,Sukholitkys Viktor,Batsakhain Anar,Drápela Tomáš,Bervišič Adnan,Vendolský Martin.
První zápas se Soběšicemi skončil nerozhodně 2:2 a tak o dalším postupu museli rozhodnout penalty.Slatiňáci v nich nezaváhali a vítězstvím si zajistili postup.V semifinále porazili tým ze St.Lískovce 2:1 a tak dokázali jak skvěle se na tento turnaj dokázali připravit a že i pod značkou "B" týmu se může skrývat kvalita a bojovnost .To potvrdili i v posledním utkání proti Medlánkám "B" V kterém vyhráli na penalty 2:1 a zajistili si tím skvělé deváté místo.Tento zápas byl zároveň posledním zápasem sobotního dopoledne.
Odpolední program slatinského áčka začal zápasem s Medlánkami "A". K závěrečným bojům nastoupil á tým v tomto složení:Štencl Daniel,Jelínková Lucie,Večeřa Martin,Pancner Denis,Ždímal Patrik,Gobo Jakub,Novák Michal,Peša Jakub,Hrachovina Ondřej,Danhofer Jakub.Po roce na sebe opět narazila mužstva s předešlého finále a i tentokrát se podařilo slatiňákům po remíze 1:1 zvítězit na penalty a zajistit si ,tak boj o medaile.
V semifinálovém utkání se utkali s druhým mužstvem základní části FC Kuřim.
Vysněná obhajoba se po prohře 0:2,ale rozplynula.A tak se kluci ze slatiny ke svému poslednímu zápasu turnaje museli připravit na soupeře s Ivančic,který byl mírným favoritem,ale to naše kluky nezaskočilo a soupeře přehráli a vítězstvím 2:1 si zajistili skvělé třetí místo.
Celkovým vítězem 11.ročníku KHL 2017 se stalo mužstvo FC Kuřim ,když ve finále porazilo mužstvo FC Svratky v poměru 4:1
Závěrem bych chtěl poděkovat všem kteří opět dokázali skvěle zorganizovat tak velký a silně obsazený turnaj. Hlavnímu sponzorovi panu Pavlu Korčianovi, na časomíře Daně Bystřické,Petrovi Herůdkovi , pánům rozhodčím Janu Kyprtovi a Lukáši Jelínekovi, a o občerstvení všech mužstev včetně trenérů se starali Andrea a Tomáš Zdražilovi.
V neposlední řadě patří obrovské díky trenéru Lukáši Zrzavému a jeho svěřencům,kteří dokázali perfektně reprezentovat náš klub.
autor: Martin Chalabala

| Napsal: Chalabala Martin | Kategorie: Články | Komentáře nejsou povoleny | Trvalý odkaz |